Wszystko jest dobrze w moim świecie

Okładka książki Wszystko jest dobrze w moim świecie Beata Pawlikowska
Okładka książki Wszystko jest dobrze w moim świecie
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2017-01-11
2017-01-11

Książka Beaty Pawlikowskiej „Wszystko jest dobrze w moim Świecie”, jest świetnym pomysłem na prezent. Ten poradnik a raczej zbiór pozytywnych tekstów, jest tak inspirujący, pełen ciekawych obrazków aż miło zagląda się do niego codziennie. Zwłaszcza w te nadchodzące szare dni. Polecam.

Lubię książki podróżnicze autorstwa Pani Beaty, czytając jednak te o tematyce psychologicznej, odnoszę wrażenie, że aspiruje na miano polskiej wersji Paulo Coelho. Znalazłam tylko jeden wartościowy i motywujący cytat, co do reszty odnoszę mieszane uczucia, gdyż autorka usilnie próbuje przekonać czytelnika do postrzegania świata tak, jak postrzega go ona. Jej hasła są nazbyt pozytywne, co czyni je sztucznymi i niepasującymi do rzeczywistości.
Co najmniej trzy strony zawierają hasło "Wszystko jest dobrze w moim świecie". Nie wiem czy ten zabieg miał na celu podprogowy przekaz czy był czystym wyrazem braku weny twórczej.
Bardzo miłym zaskoczeniem były dla mnie strony do samodzielnego zapełnienia. Przelanie myśli na papier pomaga je uporządkować i pozwala na zastanowienie się co tak naprawdę czujemy.
Rysunki znajdujące się w książce mogłyby mieć o wiele mniejsze wymiary. Bardzo razi mnie zapełnianie nimi całych stron, jest to dla mnie marnotrawstwo papieru.
Podsumowując - jest to pozycja, która nie wniesie zbyt wiele do życia - ani wartościowych i motywujących treści, ani radości z czytania.

Moim zdaniem bardzo fajna propozycja na prezent - lekka i motywująca :)
Oczywiście, nie do czytania od deski do deski.
Oprawa graficzna trochę średnio mi się podoba, ale taki jest po prostu styl pani Pawlikowskiej. Za to bardzo lubię jej myśli, wiele tych wartościowych znajdziemy właśnie w tej książce.

Moim zdaniem bardzo fajna propozycja na prezent - lekka i motywująca :)
Oczywiście, nie do czytania od deski do deski.

Pozytywne kolory. Wesołe obrazki. Lekki dysonans między dziecięcymi kolorami i rysunkami a twardo stąpającymi po ziemi i zdroworozsądkowymi tekstami. Polecam autorce jeszcze więcej optymizmu i miłych skojarzeń tak jak tu: http://fropciafrelinska.blogspot.com/?m=1

TAK TAK TAK ! POLECAM! Uwielbiam Panią BP i jej twórczość. Ta pozycja to pewnego rodzaju "must have". Książka, do której można powracać nieskończoną ilość razy. A powracać warto, bo niestety to co oczywiste i najprostsze najszybciej nam umyka. BARDZO POZYTYWNA KSIĄŻKA - inspirująca i pouczająca.

1964

Dostałam w prezencie i potraktowałam zawarte w niej myśli jako dary. To, co, że pewne rzeczy wiem, o innych pamiętam, ale czasem warto zajrzeć do publikacji typu "Wszystko jest dobrze w moim świecie", przeczytać na głos, by usłyszeć, odkopać, odrzucając grudy zniechęcenia. Przypomnieć sobie o własnych zasobach i możliwościach ich rozwoju, o pięknie otaczającego świata oraz o mocy wdzięczności, rodości, przebaczenia, dobrej myśli.
Dodatkowy plus za estetykę wydania.

No cóż, Pani Pawlikowska jest mistrzynią w tzw. laniu wody i sprzedawaniu wielokrotnie tej samej treści. Szczęście w garnku, na talerzu i w Paragwaju, gdy dopada depresja, wystarczy powiedzieć sobie że jest dobrze w moim świecie, a gdy wpadniemy w anoreksję, to wystarczy ugotować kaszę jaglaną, bo każdy ją zje, taka jest dobra.
Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który nie poznał metody uczenia się pięciuset języków obcych na minutę, bo wówczas zapoznałby się z tak prostymi poradami tej Pani i zakończył ogłupianie nas, czyli ludzi.
Kto tu kogo ogłupia? Naprawdę konieczny jest zalew tylu tak miałkich książek, żeby udowadniać, że Polacy coś czytają??? Wolność słowa chyba jednak wymaga minimalnej bodaj autocenzury...

Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który...

Literacki koszmar. Jedno wiem na pewno – w tej recenzji muszę się streszczać, żeby przypadkiem nie miała ona więcej treści od omawianej książki.
Zapraszam na: https://czarnatulipanna.wordpress.com/2017/06/09/wszystko-jest-dobrze-w-moim-swiecie/

Książka pełna pozytywnych tekstów, autorskich rysunków, żółtych kartek i drogowskazów na każdy dzień.

W książce znajdziecie dużo pozytywnych myśli i cytatów, a także cudne i przesłodkie obrazki, które umilą każdy dzień. Warto choć raz sięgnąć po taką książeczkę, to bardzo radosny sposób na wypełnienie wolnego czasu.

• Pawlikowska
  • 2017
  • Poradniki
  • Moja biblioteczka
  • 2017
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Wszystko jest dobrze w moim świecie