Zgłosuj na książki roku 2017

Aliens: Criminal Enterprise
9781595820037
angielski
Janush Jarosh

CRIMINAL MINES Caught in a drug scheme gone bad, pilot Thomas Chase volunteers for a short-run mission to the planet Fantasia to save his no-good brother Pete. Everything from synthetic heroin to MX7 is cooked on Fantasia, a rock planet terraformed to hide an elaborate drug manufacturing operation in protected caves guarded by the savage aliens. When Chase's craft touches down on Fantasia, a...

CRIMINAL MINES

When Chase's craft touches down on Fantasia, a chain of events begins that can't be stopped. As criminals and competitors try to take over the drug empire from the dangerous kingpin, Tommy and Pete are caught in the crossfire. Outside the labyrinth of caves, aliens scream for human blood.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie