832003065X
zdrowie, medycyna

Guzki krwawnicze, czyli popularne hemoroidy, to dolegliwość dotykająca bardzo wielu ludzi, nadal jednak traktowana jest jako coś wstydliwego. A przecież to poważna, uciążliwa i często groźna choroba końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Książka napisana przez lekarzy Grzegorza Krasowskiego i Marka Kruka nie tylko wyjaśnia, jakie sa przyczyny choroby hemoroidalnej, lecz i w sposób fachowy, choć bardzo przystępny, omawia objawy, profilaktykę, sposoby leczenia zachowawczego i chirurgicznego, a także ewentualne komplikacje. Dzięki niej pacjent będzie wiedział, na czym polega obrana przez lekarza prowadzącego metoda leczenia, czego ma się spodziewać podczas zabiegu chirurgicznego i jakie leki może stosować, sięgając po prostu do apteczki ziołowej.