Jaś i Małgosia

Seria: Baśniowy Muchomor
Wydawnictwo: Muchomor
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lubczyk

Bajka o Jasiu i Małgosi opowiedziana na nowo przez Zofię Stanecką.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Nigdy nie lubiłam tej bajki. Nie rozumiałam okrucieństwa oryginału i mniej lub bardziej udanych, także okrutnych, przeróbek.
Myślałam, że to będzie wersja "light", ale nic z tego. Opowieść o Jasiu i Małgosi musi być z jakimś koszmarkiem, wszak Jaś ma być pożarty i nie da się o tym napisać łagodniej. Ileż ja się namęczyłam, żeby przerobić i tę wersję na przyswajalną dla moich synów!
Plus za koci wątek, brak macochy i ojca czekającego na dziatki. I za usiłowania wprowadzenia dowcipu słownego.
Minus za ilustracje - nie podobały nam się. Poza kotem.

Mamobab | 2017-03-18
Na półkach