Choroba Alzheimera. Poradnik dla opiekunów i nie tylko

Tłumaczenie: Barbara Kocowska
Wydawnictwo: Delta W-Z
La maladie d'Alzheimer : le guide
zdrowie, medycyna
Marago

Przystępnie napisany poradnik o chorobie Alzheimera. Autorami publikacji są dwaj światowej sławy specjaliści. Dziś ta przypadłość, w związku ze starzeniem się społeczeństw, przybiera skalę epidemiczną. Szacuje się, że na świecie żyje 40 milionów chorych, a na przestrzeni jednego pokolenia liczba ta może sięgnąć 80 milionów. Pacjenci ze względu na nieuleczalność choroby wymagają stałej opieki...

Dziś ta przypadłość, w związku ze starzeniem się społeczeństw, przybiera skalę epidemiczną. Szacuje się, że na świecie żyje 40 milionów chorych, a na przestrzeni jednego pokolenia liczba ta może sięgnąć 80 milionów. Pacjenci ze względu na nieuleczalność choroby wymagają stałej opieki otoczenia, a więc problemowi medycznemu towarzyszy poważny problem społeczny.

W książce omówiono wszystkie aspekty choroby, a w szczególności zdiagnozowanie, czynniki ryzyka, etapy rozwoju, kwestie prawne i dotyczące rodziny, pierwszą i kolejne wizyty lekarskie, badania kliniczne, terapię,
współczesne i przyszłe kierunki badań naukowych itp.

Książka adresowana jest głównie do opiekunów i bliskich osób dotkniętych chorobą, ale także do tych, którzy po prostu chcą wiedzieć więcej na ten temat.

źródło opisu: http://www.tombook.pl/oferta,szczegoly,3234

źródło okładki: http://www.tombook.pl/oferta,szczegoly,3234

Karolina | 2017-04-23
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Książka napisana jest jako wprowadzenie do poznania choroby Alzheimera i myślę, że dobrze spełnia swoją funkcję. Nie odpowie na najtrudniejsze pytania, jakie miałby chory lub jego najbliżsi, ale może stanowić dobry wstęp do zebrania podstawowych informacji. Jest wydana w formie albumu z dużymi zdjęciami, ikonografikami oraz krótkimi podsumowaniami każdego rozdziału. Rozdziały dotyczą samego doktora Alzheimera i jego pierwszej pacjentki, podstawowych objawów, etapów choroby, potencjalnych możliwości leczenia, najnowszych badań, a także przeciwdziałania. Najważniejsza wiedza w pigułce.

Irmina | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, 2017