Apteka Pana Boga. Porady i praktyka stosowania ziół leczniczych

Wydawnictwo: Ex Libris
zdrowie, medycyna

Książka opisuje 30 gatunków roślin leczniczych. Jest to popularne, nieprofesjonalne opracowanie, informujące o możliwościach ziołolecznictwa na podstawie pojedynczych przypadków skutecznego działania ziół obserwowanych przez autorkę. Znajdziemy tu kilka gatunków roślin mniej znanych w Polsce. Przypisywane niektórym ziołom właściwości lecznicze nie zawsze są zgodne z aktualnym stanem wiedzy.

Emilia | 2015-05-12
Na półkach: ROK 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 maja 2015

"Aptekę Pana Boga" odziedziczyłam po zmarłej babci.
Ona zaś korzystała z niej cały czas. Kiedy coś mi dolegało, zawsze potrafiła coś zaradzić.
Książkę pochłonęłam od razu.
Na pewno nie jeden przepis z niej wykorzystam.
Na prawdę polecam osobą które mają dość szprycowania się lekami z apteki.
Naturalne zawsze jest najlepsze :)

Pozdrawiam

| 2015-08-30

2 miesiące jedzenia antybiotyku + inne leki + setki zł wydane na badania i brak efektów, natomiast zioła polecone w tej książce dały efekt po 2 dniach picia, więc jak dla mnie niesamowita pozycja bo bezpośrednio wpłynęła na stan mojego zdrowia, gdybym na nią nie trafił, nie wiem co by ze mną było :)

archaii | 2013-02-24

Niezła! Lekarze przez 5 lat leczyli mnie - sami nie wiedzieli na co, skóra wyglądała, jak solidnie poparzona, w wielu miejscach jej nawet nie było, a po tej książce po 1 miesiącu picia ziółek, prawie żadnych objawów choroby. Polecam dla tych, którzy mają problemy ze zdrowiem.

asia749 | 2015-12-08

Warto mieć tę książkę w domu. Moja rodzina i ja niejednokrotnie korzystaliśmy z porad z "Apteki Pana Boga", polecane zioła pomogły w problemach żołądkowych, skórnych i innych. Szczególnie polecam nalewkę z ziół szwedzkich - ma bardzo szerokie zastosowanie i jest naprawdę skuteczna.

Sylwia | 2016-06-21

W moim domu rodzinnym ta książka jest od zawsze. Podane w niej właściwości ziół sprawdzają się w 100%. Niezastąpiona :)

Lucyna | 2016-12-03

Potęga tej książki polega na prostocie. Swoje spostrzeżenia autorka zebrała po prostu z życia. Ziołolecznictwem zajmowała się babcia i matka autorki, informacje zawarte w książce przekazywane są od pokoleń w rodzinie autorki. Napisana jest prostym, zrozumiałym językiem.Opisuje 30 gatunków różnych roślin i ich zastosowania. Wszystkie rośliny opisane przez Marię Treben występują w Polsce.
Dodam, że porady w niej zawarte są bezcenne o czym miałam okazję się przekonać podczas choroby mojej mamy. Polecam ją szczególnej uwadze i jednocześnie zaznaczam, że zbawienne działanie ziół nie jest widoczne od razu.

omgwtf | 2013-02-24

dla taty