Gauguin

Wydawnictwo: Arkady
malarstwo, rzeczpospolita
albumy
B_ananas

Antykonformista, oryginał pełen inspiracji i twórczej odwagi, niespokojny duch: oto Paul Gauguin, jeden z najbardziej fascynujących malarzy końca XIX wieku i jeden z nielicznych, których nie olśnił pełen pokus artystyczny świat Paryża. Trudom i goryczom codzienności przeciwstawia Gauguin entuzjazm w poszukiwaniu doskonałości i piękna, jest gotów porzucić wszystko, by udać się w drogę na antypody. Z Bretanii na Tahiti, z francuskiej prowincji na wyspy Polinezji - podróżujemy wraz z Gauguinem tym zadziwiającym i cudownym szlakiem.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

katalen | 2017-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 października 2017

Świetnie wydana książka, takie albumy aż chce się pochłaniać.

Tyszka | 2017-08-23
Anna | 2017-05-07