Teatr skazany na magię

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Kraków-Wrocław
teatr
teatr

Książka stanowiąc obraz poglądów autora na temat teatru tych czasów "ma jednocześnie charakter dokumentu. I to dokumentu trojakiego rodzaju, bowiem cześć I - - daje świadectwo dokonaniom teatru krakowskiego końca lat 50. i pierwszej połowy lat 60., i szerzej - pewnym ogólniejszym tendencjom rozwojowym teatru polskiego w tym okresie; część II - - to unikatowy zapis kształtowania się, przemian i rozwoju doktryny twórczej teatru Laboratorium 13 Rzędów; całość zaś jest obrazem niepokojów światopoglądowych, obsesji i fascynacji autora i jego w poszukiwaniu własnego oblicza".

źródło opisu: Z "Przedmowy" Henryka Chłystowskiego

źródło okładki: google