Postępowanie lekarzy rodzinnych w wybranych stanach nagłych

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320035018
zdrowie, medycyna

W podręczniku, napisanym przez wybitnych specjalistów, przedstawiono najczęściej występujące stany wymagające szybkiego rozpoznania i podjęcia decyzji dotyczącej leczenia oraz towarzyszące im objawy budzące niepokój chorego (m.in. nagłe bóle, krwotoki, duszności, omdlenia, zawroty głowy). Zawarto w nim zagadnienia z piętnastu podstawowych działów medycyny, podkreślając znaczenie wywiadu lekarskiego. Omówiono również zalecenia dotyczące wyposażenia gabinetu lekarza rodzinnego w meble, sprzęt, narzędzia oraz leki potrzebne do udzielania pomocy w sytuacjach nagłych, a także zamieszczono algorytmy stosowane w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej, którzy w codziennej praktyce zawodowej mają do czynienia ze stanami nagłymi, oraz dla lekarzy przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z zakresu medycyny rodzinnej.

nearith | 2016-07-25
majka153 | 2014-01-26