Odyssey One 5 : Król Wojowników

Tłumaczenie: Paweł Dembowski
Cykl: Odyssey One (tom 5)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Warrior King
kuba2000p

Kapitan Eric Weston uratował Ziemię przed drasińską rzezią. Jednak nie będzie mu dane odpocząć, bo przed nim kolejna niebezpieczna misja. Wraz z załogą „Odyseusza” musi wytropić tych, którzy sterują Drasinami, którzy przygotowali atak na Ziemian i Priminae. Sytuacja robi się groźna, kiedy w przestrzeni kosmicznej natykają się na okręt należący do tajemniczych drasińskich władców. To oni stoją...

Sytuacja robi się groźna, kiedy w przestrzeni kosmicznej natykają się na okręt należący do tajemniczych drasińskich władców. To oni stoją za inwazją na planety Priminae i Układ Słoneczny. Potężne Imperium ma dwa cele: podbić nowe światy i wyrównać stare rachunki. Przed Westonem stoi tylko jeden cel: ocalić ludzkość w tej straszliwej wojnie.

źródło opisu: http://www.drageus.com/ksiazki/odyssey-one-5-krol-wojownikow/

źródło okładki: http://www.drageus.com/ksiazki/odyssey-one-5-krol-wojownikow/

veinylover | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Dalszy ciąg walki, tym razem Ziemianie poszukują odpychającej rasy odpowiedzialnej za stworzenie ohydnej inteligencji Drasinów.
Oczywiście kosmiczne walki, jak zwykle.
Czytelnik taki jak ja, o wrednych instynktach chciałby, żeby tak ohydna cywilizacja, jak owe Imperium - została wymazana. Stworzyć inteligencję-broń, w którym wygenerowane sztucznie i bez-empatyczne istoty zamieniają wszelkie planety z życiem w martwe, istoty które udało się napełnić wściekłą nienawiścią do wszelkiego i jakiegokolwiek życia biologicznego - to niewyobrażalna zbrodnia. Jedyną „nagrodą” za takie postępowanie jest kara śmierci: wymazanie z Wszechświata, bo sama zdolność do tworzenia podobnej obrzydliwości na to zasługuje. Niepoprawnie politycznie, ale moim zdaniem jedynie słuszne (bo wredny jestem, z barbarzyńskim poczuciem sprawiedliwości naturalnej).
Walka trwa, ale na tym tomie się nie kończy.
I dlatego, że opowiedziana historia urywa się - mniej gwiazdek, niż dałbym, gdyby epizod był dopowiedziany...

Powtarzam, że najmocniejszymi atutami serii są genialne starcia w kosmosie, marinsi przecinający bagnetami rozmaite kosmiczne paskudy i wciągająca fabuła z tajemnicą w tle.
"Król Wojowników" ma prawie wszystko. Trochę mało kosmicznych paskudów, których wspomniani marinsi mogli by pozarzynać, ale książka celuje w ustawionych sobie celach (zaraz, co ja napisałem?) nie próbuje być dramatem. Świetna, lekka space opera, nie narzucająca się zbędnymi wypełniaczami. Currie pisze treściwie i krótko, nie rozciąga swoich książek na wiele setek stron. A sci fi dostajemy przednie. Fenomenalne słodkie białe wino literatury science fiction. Polecam!

Sławomir | 2017-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 maja 2017

Autor niczym mnie nie zaskoczył. Książka dokładnie taka jakiej oczekiwałem. Prosta, szybka i mało skomplikowana. Szybko i fajnie się czyta. Czysta rozrywka dla uśpienie szarych komórek i relaksu.

Maciej Oprysiak | 2017-09-06
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 06 września 2017

Jeśli komuś podobały się poprzednie tomy, to i tym razem się nie zawiedzie ;) Autor sukcesywnie rozbudowuje swój świat, cóż pozostaje tylko współczuć Imperium :)
ps a na miejscu dowództwa marynarki schowałbym Westa na jakiejś Arktyce, żeby znowu w coś nie wpadł i wyciągał go tylko w chwili zagrożenia :P

robinson | 2017-05-04

Super jak i cały cykl! Polecam!

PrzeLig | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017