Henryk Sienkiewicz. Blisko nas

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Henryk Sienkiewicz. Blisko nas
Paweł

Henryk Sienkiewicz Blisko Nas jest to publikacja wydana z okazji obchodów roku Henryka Sienkiewicz (2016), nie jest ona wytworem autorskim, stanowi opracowanie dostępnych powszechnie materiałów informacyjnych i edukacyjnych. Powstała na podstawie tematycznych artykułów Janusza R. Kowalczyka, publikacji Bogumiły Kaniewskiej „Henryk Sienkiewicz", materiałów, grafik i zdjęć dostępnych w internecie, art. prasowych, felietonów, opinii oraz wskazówek w twórczości noblisty.

Paweł | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

To krótkie opracowanie, dało mi inne spojrzenia na postać Henryka Sienkiewicza. Okazało się, że było on również podróżnikiem i dziennikarzem, a dużą część swojego życia spędził w drodze. Wydane z okazji obchodów "2016-rokiem Henryka Sienkiewicza" opracowanie w przystępny, lekki oraz niekonwencjonalny sposób przedstawia nam zapis życia oraz osiągnięć laureata nagrody Nobla. Zawiera wiele zdjęć, portretów, obrazów, kadrów filmowych, ciekawostek oraz anegdot z życia Sienkiewicza. Książka pobudza do głębszego zaangażowania się w twórczość pisarza.

Pozdrawiam czytelników
Paweł B.