Tworzenie stron WWW w praktyce

Wydawnictwo: Helion
8371979452
Goldie

Na rynku istnieje wiele książek uczących posługiwania się technologiami służącymi do tworzenia stron WWW. Wiele z nich może rozczarować początkujących webmasterów, których głównym celem jest stworzenie atrakcyjnej strony, a nie perfekcyjne opanowanie języka HTML czy Flasha. Aby stworzyć stronę WWW nie wystarcza jedynie teoretyczna znajomość HTML. Trzeba również poznać, choćby pobieżnie, inne narzędzia, które uzupełniają HTML o dodatkowe możliwości. Konieczne jest zaznajomienie się ze stylami CSS, z metodami obróbki grafiki na potrzeby sieci WWW, prostymi programami w JavaScripcie, a także z darmowymi rozwiązaniami pozwalającymi na wysyłanie e-maili z poziomu strony WWW czy generowanie statystyk odwiedzin.
Książka "Tworzenie stron WWW w praktyce" jest mocno osadzona w realiach pracy webmastera. Jej pierwsza część to opis technologii niezbędnych każdemu twórcy stron. Druga część zawiera szczegółowy opis dwóch projektów stron internetowych. Krok po kroku prześledzisz etapy powstawania strony domowej i strony firmowej.

W książce znajdziesz:
- Wyjaśnienie podstawowej terminologii związanej z Internetem i stronami internetowych
- Przystępny opis języka HTML
- Omówienie języka styli CSS
- Praktyczne porady dotyczące przygotowania grafiki na potrzeby stron internetowych
- Wyjaśnienie różnic pomiędzy stosowanymi w Internecie formatami zapisu ilustracji
- Dwa szczegółowo opisane projekty: strony prywatnej i strony firmowej
- Sposoby przyspieszenia pracy z wykorzystaniem szablonów stron internetowych
- Kilka najbardziej przydatnych skryptów JavaScript i sposoby ich użycia
- Informacje na temat publikacji gotowych stron internetowych: od rejestracji domeny po posługiwania się programem FTP
-Praktyczne wskazówki dotyczące promocji stron internetowych.

Wszystkie porady, które znajdziesz w tej książce, zostały opracowane z uwzględnieniem specyfiki polskiego Internetu. Jeśli pragniesz w nim zaistnieć, jest to idealna książka dla Ciebie.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/tworzenie-stron-www-w-pra...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/tworzenie-stron-www-w-pra...»

Goldie | 2017-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2017

Bardzo przydatna książka. Po kolei omówione najważniejsze pojęcia języka HTML i CSS - wszystko ilustrowane przykładami kodu i czasem zdjęciem (czarno-białym, ale to wystarcza). Potem jest trochę o obróbce grafiki do strony (przycinanie, cięcie, skanowanie). Są też dwa rozdziały pokazujące krok po kroku przykładową stronę prywatną (samego autora) oraz firmową - kawałki kodu i konkretne argumenty, dlaczego tak to użyto, co jest bardzo pouczające. Ostatnie krótkie rozdziały dotyczą szablonów, skryptów, pozycjonowania i umieszczania strony przez FTP. Na dołączonym CD przeglądarki, edytory HTML (freeware i shareware), kilka darmowych szablonów i skryptów oraz specyfikacja HTML i CSS.
Generalnie bardzo dobre podstawy dla webmastera, aczkolwiek na pewno w nowszych wydaniach są bardziej aktualne informacje i niektóre znaczniki (tutaj np. przykładowa strona jest zbudowana cała na tabeli).

Kornel Góra | 2017-01-29
Maciej | 2013-09-28