Banany w rytmie samby.Kuchnia brazylijska

Wydawnictwo: Watra
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
mariola

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Całkiem fajna książeczka kucharsko - podróżnicza. Mniej więcej pół książeczki zajmują opisy różnych regionów Brazylii ze szczególnym naciskiem na kuchnie tych stron. Reszta to już konkretne opisy (duża ilość) przygotowywania poszczególnych potraw. Jest informacja na jaką iloś osób jest przygotowywana dana potrawa - plus dla autorki. Niestety część dań z uwagi na egzotyczność składników może być trudna/kosztowna w przygotowaniu w polskich warunkach. Tego co brakuje tutaj to zdjęcia potraw. Jest za to kulinarny mini słowniczek polsko - portugalski oraz kilka stron o różnych sztuczkach które można stosowac podczas przygotowywania potraw.
Jak dla mnie - niezła książeczka przybliżająca Brazylię od tej mniej znanej strony a zawarte w pierwszej części opisy mogą się przydać dla kogoś podróżującego w tamten rejon świata lub chcącego po prostu wiedzieć (zabłysnąć w towarzystwie) co też kryje się pod dziwnymi nazwami w jakiejś restauracji serwującej dania z tego kraju.

mariola | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane, Wymiana