Tortilla u Sancho Pansy.Kuchnia hiszpańska

mariola

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2017-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Niewielka objętościowo książeczka, której pierwszą połowę zajmują króciutkie reportaże po poszczególnych regionach Hiszpanii a drugą przepisy kulinarne. Reportaże są ciekawie napisane i chociaż skupiają się głównie na przybliżeniu czytelnikowi "hiszpańkich zakamarków kulinarnych", to jest też w nich trochę informacji praktycznych oraz o charakterze turystycznym. A i czasem trafiają się jakieś anegdotki "z życia wzięte".
Druga, kulinarna część ma tę wadę, iż przy przepisach nie jest podane dla ilu osób jest potrawa. No i nie ma tu też fotografii (lecz to chyba ze względu na czas wydania książki). I niestety z upływem lat i używania książka się rozlatuje (kartki są klejone).
Wydaje mi się, iż jest to dość ciekawa propozycja zarówno dla osób chcących się czegoś dowiedzieć o Hiszpanii ale niekoniecznie o jej zabytkach, jak i dla chcących spróbować swoich sił w przygotowaniu dań z tamtego regionu.

mariola | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane, Wymiana