Inne
angielski
Maciej

Cudowna opowieść o chłopcu z Nibylandii, który nie chciał nigdy dorosnąć. W szczęśliwym domu państwa Darlingów pojawia się Piotruś Pan. Wieczny chłopiec, który nigdy nie chce dorosnąć, obdarzony niezwykłymi talentami mieszkaniec Nibylandii. Tam też zabiera trójkę dzieci państwa Darlingów. Chce, by zobaczyły świat, którym nie rządzą żadne znane im prawa. W Nibylandii czeka ich moc wspaniałych...

Cudowna opowieść o chłopcu z Nibylandii, który nie chciał nigdy dorosnąć.
W szczęśliwym domu państwa Darlingów pojawia się Piotruś Pan. Wieczny chłopiec, który nigdy nie chce dorosnąć, obdarzony niezwykłymi talentami mieszkaniec Nibylandii. Tam też zabiera trójkę dzieci państwa Darlingów. Chce, by zobaczyły świat, którym nie rządzą żadne znane im prawa. W Nibylandii czeka ich moc wspaniałych przygód, przyjdzie się jednak też zmierzyć z groźnym kapitanem Hakiem.

Podręcznik oparty na oryginalnym tekście opowiadań został skonstruowany według przejrzystego schematu:
- na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów,
- każdy rozdział jest zakończony krótkim testem sprawdzającym stopień rozumienia tekstu,
- zawarty po każdym rozdziale dział O słowach jest poświęcony poszerzeniu słownictwa z danej dziedziny, wyrazom kłopotliwym dla polskich uczniów (tzw. false friends), phrasal verbs, słowotwórstwu oraz wyrażeniom idiomatycznym,
- w dziale poświęconym gramatyce omówiono wybrane zagadnienie gramatyczne, ilustrowane fragmentem rozdziału,
- dla dociekliwych został również opracowany komentarz do wybranych tematów związanych z kulturą i historią,
- hóżnorodne ćwiczenia pozwolą Czytelnikowi powtórzyć i sprawdzić omówione w podręczniku zagadnienia leksykalne i gramatyczne. Alfabetyczny wykaz wyrazów objaśnianych na marginesach tekstu znajduje się w słowniczku. Odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych są podane w kluczu na końcu książki.

źródło opisu: http://www.poltext.pl

źródło okładki: http://www.poltext.pl