Indonesia Raya

ArtZ72

źródło okładki: http://literacki24.pl

ArtZ72 | 2017-03-04
Przeczytana: 2009 rok

O Indonezji można chyba nieskończenie... Tym razem mamy liczącą ponad cztery dekady książkę z "filatelistycznej" serii wydawnictwa KAW. Indonezja jest tu przedstawiona w sposób lekki, przystępny i zajmujący. Dowiadujemy się tu sporo o indonezyjskiej geografii, kulturze, mentalności, a także o języku. Okazuje się, że indonezyjski (Bahasa Indonesia) tak naprawdę jest jednym z najłatwiejszych do nauczenia języków świata, z łacińskim alfabetem i relatywnie prostą, logiczną gramatyką. Znakomicie spełnia on rolę lingua franca łączącego ludzi z różnych grup etnicznych tego olbrzymiego archipelagu. Tak jak w innych książkach z tej serii, również tu ilustracjami są znaczki z prezentowanego kraju, przedstawiające zaledwie maleńką cząstkę ogromnego bogactwa indonezyjskiej kultury i przyrody.

Na półkach