Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Hugh de Singleton (tom 2) | Seria: Corpus delicti
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
A Corpse at St Andrew's Chapel
Raf_use

Druga kronika Hugh z Singleton, chirurga i lekarza dusz. Hugh z Singleton, średniowieczny chirurg i lekarz dusz, i tym razem zmagać się musi nie tylko ze schorzeniami ciała. Otóż przychodzi mu rozwikłać zagadkę dwóch morderstw, które choć bardzo różnią się od siebie, mają – co się rychło okazuje – wiele ze sobą wspólnego. Przy tym dwa razy udaje się naszemu bohaterowi ujść spod kosy kostuchy,...

Druga kronika Hugh z Singleton, chirurga i lekarza dusz.

Hugh z Singleton, średniowieczny chirurg i lekarz dusz, i tym razem zmagać się musi nie tylko ze schorzeniami ciała. Otóż przychodzi mu rozwikłać zagadkę dwóch morderstw, które choć bardzo różnią się od siebie, mają – co się rychło okazuje – wiele ze sobą wspólnego. Przy tym dwa razy udaje się naszemu bohaterowi ujść spod kosy kostuchy, która – nie wiedzieć czemu – ma na Hugh ogromną chrapkę. Co prawda, Hugh jest wciąż kawalerem, niemniej wydaje się, iż w końcu i jego serce znajdzie ukojenie w odwzajemnionym i gorącym uczuciu.

Melvin R. Starr urodził się w Kalamazoo w USA. Skończył historię na Western Michigan University [1970], po czym niemal 40 lat uczył jej w szkole średniej. Od wielu lat zgłębia tajemnice średniowiecznej chirurgii i zawiłości języka dawnej Anglii z czasów «wojny stuletniej».

źródło opisu: http://wydawnictwo.pl/w-cieniu-kaplicy-melvin-r-starr

źródło okładki: http://wydawnictwo.pl/w-cieniu-kaplicy-melvin-r-starr