NaProTechnology. Ekologia płodności

Wydawnictwo: eSPe
zdrowie, medycyna

NaProTechnologya (Natural Procreative Technology) jest terapią medyczną służącą wspomaganiu płodności oraz leczeniu niepłodności i wielu problemów ginekologicznych. W Polsce stała się przedmiotem medialnych debat przy okazji prób prawnego uregulowania kwestii bioetycznych, m.in. kwestii procedury in vitro, wbrew jednak temu, co często można przeczytać w prasie, NaPro nie jest alternatywą dla IVF. Czym więc jesta zapytaliśmy o to dwóch lekarzy-konsultantów stosujących tę terapię oraz instruktorkę Modelu Creightona: specyficznego dla tej metody narzędzia diagnostycznego pozwalającego na podstawie zaobserwowanych przez pacjentkę tzw. biomarkerów określić stan jej zdrowia. z wywiadów z nimi możemy dowiedzieć się, jakie są podstawy naukowe tej metody, jej skuteczność oraz jak wygląda w praktyce jej stosowanie. Czytelnik znajdzie w tej książce także świadectwa osób, które dzięki tej metodzie mogą cieszyć się własnymi dziećmi lub uniknęły bólu niepłodności. Są one o tyle cenne, że w większości pochodzą od polskich par.

Paulina | 2018-06-13
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam