Biblijna uczta. Potrawy z Ziemi Świętej

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
A Biblical Feast. Foods From The Holy Land
Ziemia Święta, soczewica, Biblia
Lubczyk

Autorka książki, opierając się na informacjach zebranych podczas studiowania Starego i Nowego Testamentu oraz źródeł pokrewnych, prezentuje przepisy kulinarne z Ziemi Świętej. Jednocześnie zapoznaje czytelnika z prawami dotyczącymi odżywiania się w czasach biblijnych, a także wymienia produkty, które starożytni Hebrajczycy mogli spożywać bez przeszkód oraz te zabronione. Potrawy sporządzone według dawnych receptur mogą być wspaniałym sposobem na uczczenie religijnego bądź świeckiego wydarzenia lub uhonorowaniem wyjątkowego gościa, albowiem: Nic lepszego dla człowieka, niż żeby jadł i pił, i duszy swej pozwalał zażywać szczęścia przy swojej pracy. (Ks. Koheleta 2:24)

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie