W alfabetycznym nieporządku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poezja
LubimyCzytać

„Justyna Chłap-Nowakowa świata się nie boi. W myślach gotowa jest nawet wskoczyć na Wielki Wóz, «wspiąć się na tylną oś» i puścić się w szaloną sannę Drogą Mleczną. Trudno mocniej wyrazić przekonanie, że cały świat jest nasz, że jest dobry i nie jest nam wrogi, że nie jesteśmy w nim obcy”. o. Jacek Salij OP (z Posłowia) „Justyna Chłap-Nowakowa napisała tomik niezwykły: chodzi o maksymalną...

o. Jacek Salij OP (z Posłowia)

„Justyna Chłap-Nowakowa napisała tomik niezwykły: chodzi o maksymalną prostotę (języka, przedstawionego świata) i wyrażanie poprzez tę prostotę jakiegoś wielkiego niepokoju. Czytając, doświadczam wciąż drżenia świata, pod tym obrazem wydawałoby się – zwyczajnym, codziennym. Bardzo ciekawa książka: w ogóle nie wydumana, ale niezwykle mądra”.
Prof. Krzysztof Koehler

źródło opisu: materiały wydawnictwa