Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli

Wydawnictwo: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
5 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki
IDMJP2

"Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli" to podręcznik, skierowany głównie do młodzieży, na temat teologi ciała Jana Pawła II. Młodzi czytelnicy, rodzice, wychowawcy i katecheci dowiedzą się w prosty i zrozumiały sposób, co Jan Paweł II mówił o miłości, seksualności i cielesności człowieka. To wszystko napisane przystępnym językiem, wzbogacone niezwykłą szatą graficzną. Liczne...

Młodzi czytelnicy, rodzice, wychowawcy i katecheci dowiedzą się w prosty i zrozumiały sposób, co Jan Paweł II mówił o miłości, seksualności i cielesności człowieka. To wszystko napisane przystępnym językiem, wzbogacone niezwykłą szatą graficzną. Liczne ilustracje, lustro, czy ćwiczenia praktyczne - to tylko niektóre atrakcje, które stanowią o tym, że to książka niezwykła i wyjątkowa.

źródło opisu: http://www.idmjp2.pl/index.php/pl/publikacje/ksiaz...(?)

źródło okładki: google

Foxis | 2017-03-17

Jeżeli szukacie książki pełnej banałów i oczywistości to idealnie trafiliście. Książka idealnie opisuje to, co oczywiste używając "super"schematów i dużych czcionek. Pięknie przedstawia ludzi niewierzących lub współżyjących przed małżeństwem jako małpy, które ciągle tylko się wykorzystują, oczywiście bez miłości.
Jest to dla mnie wielki zawód. Liczyłam na książkę przedstawiającą katolicki punkt widzenia w ciekawy sposób, ale autorzy chyba nie potraktowali swojego zadania na poważnie. Pomijając już prosty, pseudo-nowoczesny styl języka, który teoretycznie miał trafić do młodzieży, a dla mnie brzmi po prostu śmiesznie. Nie polecam tej książki osobom wierzącym, bo nic nowego się nie dowiedzą, ani nikomu innemu, chyba, że w ramach terapii śmiechem.

code_xana | 2017-03-25
Przeczytana: 17 marca 2017

Książka pisana jako podręcznik do "wychowania do życia w rodzinnie", przynajmniej pod względem formy. Według mnie bardzo przyjemna i pouczająca. Na pewno sięgnę po źródła z jakich korzystała autorka, czyli do kazań Jana Pawła II. Dla tych wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu teologi ciała, nie będąc obytym w tematach okołoteologicznych, serdecznie polecam :)

brs1844 | 2017-06-20

Książka jest zapisem warsztatów z teologii ciała skierowanej dla młodzieży. Prawda jest, że zdecydowanie lepszy przekaz ma autorka na żywo w kontakcie z młodymi, Zrozumiałe, że żywego języka nie da się przełożyć na tekst pisany. Jest idealnym uzupełnieniem spotkania w realu.

callisto00 | 2017-04-13
borowapokoju | 2017-03-22