Osteoporoza /Natura dla zdrowia

Wydawnictwo: Morex
zdrowie, medycyna

Proces tworzenia się tkanki kostnej zwykle kończy się między 30. a 35. rokiem życia. Następnie przez kilka lat istnieje stan równowagi, po czym rozpoczyna się stopniowy zanik masy kostnej. W osteoporozie, na którą cierpią miliony ludzi, proces ten przebiega inaczej. Kości ulegają przedwczesnemu oraz nadmiernemu odwapnieniu i zanikowi, co wywołuje przykre dolegliwości i zagraża poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Na chorobę znacznie częściej zapadają kobiety niż mężczyźni. Książka zwięźle i rzeczowo prezentuje przyczyny choroby, sposoby zapobiegania jej oraz różnorodne metody lecznicze, które umożliwiają złagodzenie dolegliwości, a nawet częściową regenerację tkanki kostnej. Działania zapobiegawcze, głównie w postaci zdrowego odżywiania i odpowiedniej aktywności fizycznej, powinny rozpoczynać się już w dzieciństwie. Konsekwentna profilaktyka pomoże ustrzec się przed osteoporozą. Tłum. Seroczyński Arkadiusz Okładka: miękka,

Chaoticreader | 2016-11-22