Zespół stopy cukrzycowej

Wydawnictwo: Via Medica
zdrowie, medycyna

W niniejszej książce zawarto możliwie najwięcej informacji dotyczących tego groźnego powikłania cukrzycy z różnych dziedzin nauki. Oprócz naświetlenia epidemiologii i etiopatogenezy starano się obszernie przedstawić diagnostykę oraz współczesne koncepcje terapeutyczne i organizacyjne, uwzględniając w dużej mierze doświadczenia własne autorów poszczególnych rozdziałów. zostały one napisane przez autorów o dużym doświadczeniu własnym dotyczącym zespołu stopy cukrzycowej, co stanowi dla Czytelników gwarancję wysokiego poziomu informacji. Istotną składową niniejszej publikacji jest część nazwana aObrazy kliniczne zespołu stopy cukrzycowej w dokumentacji fotograficzneja. Jest to zbiór fotografii wykonanych w ośrodku krakowskim. Książka zespół stopy cukrzycowej jest adresowana głównie do specjalistów, niemniej obszerny zakres informacji na temat tego powikłania powinien także zainteresować wszystkie osoby zajmujące się jego leczeniem. Dotyczy to przecież kilkunastu specjalności nie tylko lekarskich, ale także: pielęgniarskich, kinezyterapeutycznych, dietetycznych, psychologicznych, obuwniczych, socjalnych i innych.

Tineczka1991 | 2013-12-28
ireneusz | 2011-08-31