EKG - kieszonkowy przewodnik (Wydanie 2008)

zdrowie, medycyna

Perspektywa nabycia książki, która uwzględnia wszystkie aspekty poruszanego zagadnienia, jest bardzo kusząca. Niekiedy jednak po lekturze takiej pozycji okazuje się, że stan naszej wiedzy nie poprawił się w znaczny sposób ze względu na ogrom przedstawionych informacji. &&„,EKG &&—, kieszonkowy przewodnik&&”, nie ma na celu zastąpienia podręcznika elektrokardiografii. Pozycję tę wydano z myślą o studentach medycyny, rezydentach oraz lekarzach wszystkich specjalności, którzy oprócz potrzeby posiadania gotowych wzorców rozpoznawania najczęstszych nieprawidłowości zapisu EKG chcą także zdobyć wiedzę dotyczącą rzadziej stwierdzanych zaburzeń. Konkretne przykłady oraz krzywe EKG omówione w niniejszym opracowaniu ułatwiają to zadanie. &&„,EKG &&—, kieszonkowy przewodnik&&”, nie dostarcza specjalistycznej wiedzy, raczej podkreśla znaczenie badania EKG w podstawowej opiece medycznej. Osoby, które przyswoją wiedzę zawartą w tej publikacji, będą odpowiednio przygotowane do codziennej praktyki lekarskiej.

tomeczqu | 2011-04-28