angielski
lulamae

"You don't know what he's capable of." "You don't know what I'm capable of." Jett Fox has been surrounded by women his entire life. He knows what makes them tick, how to make them feel beautiful, and how to work their feminine wiles to his advantage. Honing sexuality is in his blood. It's his gift. Jett is accustomed to women eating out of the palm of his hand, but when a tall,...

"You don't know what he's capable of."

"You don't know what I'm capable of."

It's his gift.

Jett is accustomed to women eating out of the palm of his hand, but when a tall, mysterious, redheaded goddess strolls into Mansion - his domain - the eccentric Dom finds himself enamored. She becomes an obsession in his dark, secretive, and dangerous underworld - a world that appears one way on the outside but is entirely different within.

Forced to maintain the ruse at all costs, he'll walk a treacherous line between allegiance and lust, deliberately deceiving the one woman who means anything to him.

But the mysterious redhead has secrets of her own - secrets inlaid so deep they could threaten to tear both their hearts, and worlds, and livelihoods apart.

You've been claimed by Kayne...seduced by Juice... now it's time to live Elicitly with Jett.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

lulamae | 2017-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2017

Historię London i Jetta poznawaliśmy po trochę tak naprawdę od pierwszego tomu tej serii. Jednak nie spodziewałam się głębi piekła w jakim żyła London.

London zanim osiągnęła szczęście i spokój z Jettem przeszła przez prawdziwe piekło na ziemi. Sprzedana, gwałcona i łamana. Po latach życia w niekończącym się strachu trafia do Rezydencji. Mimo tego, że pobyt w Rezydencji to całkiem inna 'bajka' ciężko jest jej wyzbyć się przyzwyczajeń do jakich była zmuszana od lat.
Dopiero Jett krok po kroku przebija się przez jej mury i zdobywa jej zaufanie. Ale trzeba przyznać, że to żmudna praca.

Jak ta dwójka doszła do tego co znamy z końca historii Ellie i Kayne'a?

Poniżej możliwe SPOILERY!

No mogę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Trochę obawiałam się tego tomu... a tutaj działo się więcej niż mogłam się spodziewać.

Po pierwsze byłam zaskoczona przez co przeszła Landon. Piekło to zbyt delikatne określenie. Początek książki i momenty, kiedy opowiadała Jettowi co...

kiniaz5 | 2017-03-20
Kamila Silwanowicz | 2017-02-16