Tabele witamin

Wydawnictwo: RM
zdrowie, medycyna

?Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem? powiedział Hipokrates. Witaminy to niezbędne do życia mikrosubstancje odżywcze, których organizm sam nie jest w stanie wytworzyć (wyjątek stanowi witamina D). Są niezbędne dla naszego zdrowia ? chronią organizm przed chorobami, procesami starzenia oraz stymulują niezliczone ilości reakcji zachodzących w naszym organizmie. Autor w książce krótko opisuje właściwości 13 witamin oraz w ułożonej alfabetycznie tabeli podaje ich zawartość w ponad 1300 potrawach i produktach spożywczych. Ponadto przygotował listę 10 produktów będących najlepszym źródłem danej witaminy.Książka ta to niezastąpiona pomoc dla wszystkich osób interesujących się zawartością witamin w pożywieniu i chcących zdrowo żyć.

Agata | 2013-07-20
dagna15 | 2011-08-23