EKG w praktyce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
8320029112
zdrowie, medycyna

EKG w praktyce to trzecie wydanie książki, w której z klinicznego punktyu widzenia przedstawiono, jak pomocne może być badanie EKG w diagnostyce i leczeniu pacjentów z objawami chorób układu naczyniowo-sercowego.Aby umożliwić pełne wykorzystanie zapisu EKG w codziennej praktyce lekarskiej, autor opisuje główne cechy elektrokardiogramów w poszczególnych zespołach chorobowych, przedstawia wpływ czynników pozasercowych na obraz EKG, a także podaje schemat postępowania w stanach bezpośredniego zagrożenia życia.Publikacja, napisana zwięzłym, zrozumiałym językiem, bogato ilustrowana, przeznaczona jest dla wszystkich lekarzy korzystających z badania elektrokardiograficznego przede wszystkim kardiologów, ale również internistów i lekarzy rodzinnych. Bardzo pomocna może okazać się również dla studentów akademii medycznych przygotowujących się go egzaminu z interny.

Agata_Małgorzata | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medycyna