Pasje i marzenia

Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Przełom wieków, to czas ogromnych zmian społecznych i kulturowych, ale także czas zmian w życiu wielu kobiet, które miały ambicje realizowania się na polu naukowym i społecznym. W tym niezwykłym czasie przełomu o swoje marzenia walczą bohaterki książki Pasje i marzenia, a podążając za marzeniami, przełamują stereotyp zgodnie z którym wiele dziedzin życia było dla kobiet – rzekomo – niedostępnych. Wśród bohaterek tej opowieści są, m.in. literatki – Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Gabriela Zapolska, artystki – Ada Sari, Helena Modrzejewska czy astronomki – Maria Cunitz i Elżbieta Heweliusz. To książka o tym jak hartem ducha, talentem i pracą można budować nowe światy.

Bohaterki studiują m.in. filozofię, medycynę, astronomię. Uczestniczą w życiu towarzyskim, mają rodziny, przyjaciół, są zaangażowane społecznie. To niezwykłe w swojej prawdzie portrety kobiet twardych, odkrywczych, mądrych, z wielką determinacją realizujących swoje marzenia. Pasje i marzenia opisują ich charaktery, emocje, działania.

źródło opisu: http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/

źródło okładki: http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/

Paweł Malinowski | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To druga książka tej autorki i druga będąca rozczarowaniem. Dużo dygresji, któe czasami dominują nad głównym tematem. Rozdziały czasem tak krótkie, że raczej nie opłacałoby się w ogóle ich zaczynać. I co gorsza, błędy merytoryczna. Wykryłem dwie błędne daty urodzin - pomyłka o blisko 30 lat i blisko 70 lat. Pytanie: czy tak się powinno pisać książki? Dodatkowo niechlujna redakcja i przeoczone literówki. Zdecydowanie nie. Podobnie było z pierwszą książką. A szkoda, bo tematyka jest w miarę chwytliwa.

Placuszkilubię | 2017-04-01