8320312272
poezja
Otto

Wiersze zebrane w tym tomie stanowią wybór spośród utworów nadesłanych do redakcji "Walki młodych". W roku 80 rocznicy urodzin Władysława Broniewskiego redakcja tygodnika zaprosiła kilkunastu młodych poetów do udziału w ankiecie Forum "Mój Broniewski". Rezultaty ankiety przekroczyły pierwotne oczekiwanie. Powstała kolekcja około stu wierszy, których część prezentujemy w tej książce. Większość już była drukowana w "Walce Młodych" w okresie od października 1977 do czerwca 1978. Wśród autorów są studenci i robotnicy, inżynierowie i działacze kultury, poeci o poważnym już dorobku, wielokrotnie nagradzani i niemal debiutanci. Wszyscy debiutowali w latach siedemdziesiątych, a więc należą do generacji, która wychowała się na poezji Broniewskiego, nie stykając się osobiście z Poetą. Ten skromny tomik wierszy jest nie tylko wyrazem należnej pamięci, ale i świadectwem kontynuacji dzieła Władysława Broniewskiego.

- Tomasz Miłkowski

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1979