Powroty z bezdroży

Wydawnictwo: WAM
biblia, pismo święte
religia
Krzysiek

Wciąż wybieramy jakieś własne drogi i nie byłoby to nawet złe, gdyby nie prowadziły one na bezdroża. Dopiero widząc, gdzieśmy zabrnęli, zaczynaliśmy pytać o kierunek. Historia naszej wiary to historia odejść z drogi i powrotów. Grupa przyjaciół. Zbierają się co piątek, aby rozmawiać o tekstach Pisma Świętego. Jest wśród nich ksiądz Adam Boniecki. Piątkowe spotkania są dla niego inspiracją do...

Grupa przyjaciół. Zbierają się co piątek, aby rozmawiać o tekstach Pisma Świętego. Jest wśród nich ksiądz Adam Boniecki. Piątkowe spotkania są dla niego inspiracją do niedzielnych kazań.
Może dlatego jego słowa poruszają tak wielu z nas? Nie tylko wnikliwie studiuje Święte Księgi, ale również uważnie słucha, co na ich temat mają do powiedzenia inni - przyjaciele, mistrzowie, codziennie spotykani ludzie.

Teraz jego niepublikowane dotąd medytacje na Wielki Post trafiają do rąk czytelników. Dołącz do tego wyjątkowego kręgu biblijnego. Zapraszamy. Kościół jest otwarty.

źródło opisu: e.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: e.wydawnictwowam.pl

Myrusia | 2017-04-10
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

"Powroty z bezdroża. Notatki na marginesach Biblii" to owoc spotkań z grupą przyjaciół i wspólnego rozważania tekstów Biblijnych. To również żywe świadectwo głębokiego przeżywania wiary, ukazywania aktualności Ewangelii, co ciągle mnie zdumiewa i co staram się odkryć na nowo. Ujął mnie styl pisania ks. Bonieckiego, prosty, piękny, emocjonalny, ale tak w sam raz. Szukam odpowiedniego słowa, ale ciężko mi je znaleźć. To przemodlona i przeżyta przez Autora książka, delikatna, ale mocna w każdym słowie. Krótkie i ogromnie treściwe rozdziały to pisane sercem refleksje, może już nie notatki, bo są bardzo szczegółowe, konkretne, nie ma tu chaotyczności, którą cechują się prowadzone na marginesach zapiski (przynajmniej ja tak mam, że albo są to hasła wywoławcze, terminy, pytania, albo dłuższy tekst, który potem jeszcze na pewno wymaga korekty, to coś dla mnie, nie do publikacji) czy niejasności. Wszystko jest proste, uporządkowane, pomocne i idealne do czytania nawet przy niewielkiej...

Stefi | 2017-05-05
Przeczytana: 04 maja 2017

Smutnie jet to, że tak na prawdę o Biblii przeciętny katolik nie wie nic lub prawie nic. Książka pięknie przybliża fragmenty czytane w czasie Wielkiego Postu w czasie niedzielnej mszy. Interpretacja ks. Adama Bonieckiego to spojrzenie człowieka, który chcę rozkochać człowieka w Bogu nie przestraszyć gniewem Bożym. Powtarza szukaj, myśl i bądź miłosierny, a znajdziesz to czego szukasz.

armandabraun | 2018-01-08
Przeczytana: 04 stycznia 2018