Ropnie i przetoki odbytu

Wydawnictwo: Borgis
zdrowie, medycyna

Publikacja dla chirurgów, którzy szczególnie interesują się koloproktologią, jak również chirurgów ogólnych, gastroenterologów i lekarzy rodzinnych. Poruszane są w niej dwa problemy. Pierwszy z nich to ropień odbytu, z którym każdy lekarz może mieć do czynienia na ostrym dyżurze, niezależnie od specjalności. W książce uwzględnione są praktyczne aspekty rozpoznania ważne również dla lekarzy rodzinnych, rozwiązania operacyjnego oraz niejednokrotnie niedocenianego prowadzenia pooperacyjnego pacjentów z ropniem odbytu.Druga część monografii skierowana jest do lekarzy, którzy szczególnie interesują się proktologią. Poświęcona jest bowiem przetoce odbytu, chorobie, której leczenie, ze względu na ilość powikłań pooperacyjnych w postaci różnego stopnia niewydolności zwieraczy oraz dużą liczbę nawrotów jest nadal problemem otwartym. Okładka: twarda; Rok wydania: 2003;