Łowca cieni

Wydawnictwo: Albatros
Il cacciatore del buio
Jan Jackowicz
giovanna

Seria brutalnych morderstw wstrząsa Rzymem. Nieuchwytny zabójca dla swoich ofiar nie ma litości. Na miejscu zbrodni nie zostawia też żadnych wskazówek, które pomogłyby policji wpaść na jego trop. Przydzielona do tej sprawy Sandra Vega, genialna analityczka kryminalna, próbuje poradzić sobie nie tylko z falą zabójstw, ale i własną przeszłością. Prowadzone śledztwo zmusza ją do kontaktów z dawnym znajomym, Marcusem, członkiem pradawnego stowarzyszenia o nazwie Penitenzeri – wyjątkowego zespołu, współpracującego z Watykanem i przeszkolonego do wykrywania prawdziwego zła. Sandra i Marcus znów będą musieli połączyć siły, by złapać poszukiwanego mordercę. Wkrótce oboje śledczy dokonają przełomowego odkrycia – kolejne morderstwa układają się w niepokojący schemat. Za każdym razem gdy Sandrze i Marcusowi zaczyna się wydawać, że udało im się wyjaśnić jeden z fragmentów układanki, dzieje się coś, co obala ich hipotezę. Nowy sensacyjny thriller autora bestsellerowego „Zaklinacza“ oraz „Trybunału dusz“. Carrisi w tej powieści doskonale uchwycił nie tylko wspaniałą atmosferę i piękno Rzymu, lecz także zdołał ukazać mroczne i pilnie strzeżone sekrety stolicy Włoch. Przerażająco inteligentna! The Times Akcja pędząca na złamanie karku, pełna zaskakujących zwrotów. The SundayTimes

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1701,3829,lowca-cieni.html

Aneta Wiola | 2017-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

"Jest we mnie coś, co odpycha innych. Kieruje mną zawiść. Tak, zazdroszczę im, dlatego lubię się im przyglądać. A potem zabijam, żeby ukarać ich za to, że są szczęśliwi."

"LOS SOLDADOS DEL DIABLO - ŻOŁNIERZE DIABŁA"
W ogrodach watykańskich, zostaje znalezione ciało poćwiartowanej siostry zakonnej. Władze Kościoła, nie chcą jednak pomocy rzymskiej policji; do rozwikłania zagadki śmierci zakonnicy, zostaje wyznaczony penitencjariusz Marcus. Wydaje się, że najwyżsi hierarchowie kościelni mają coś do ukrycia, nikomu nie zależy na odnalezieniu mordercy, z wyjątkiem Marcusa.

Mija rok od brutalnej śmierci siostry zakonnej, jednak Marcus wciąż nie może zapomnieć o tej sprawie. W tym czasie w Rzymie grasuje seryjny morderca, polujący na pary. W śledztwo zaangażowana jest dawna znajoma penitencjariusza Sandra Vega. Nieoczekiwanie również sam Marcus ma wyznaczone kolejne zadaniem - odnaleźć inteligentnego psychopatę. Sprawa komplikuje się, gdyż są ludzie, którzy zrobią wszystko, by chronić...

Izabela Pycio | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

"Zło jest regułą, a dobro wyjątkiem."

Po pozytywnym odbiorze pierwszego tomu serii o bardzo tajemniczym penitencjariuszu Marcusie, natychmiast sięgnęłam po drugą odsłonę. Tym razem autor koncentruje się na wątku kryminalnym, a elementy sensacji i thrillera stają się intrygującymi dopełnieniami fabuły. Dzięki nim mocniej angażujemy się w rozwiązywanie skomplikowanej zagadki detektywistycznej. Odczuwamy dreszcze emocji podczas odkrywania mętnych tajemnic oplatających watykańskie państwo, czy ciemnych sekretów kryjących się w spowitej historią i owianą legendą przestrzeni Wiecznego Miasta.

Przedstawiciele wysokich kręgów hierarchii kościelnej toczą walkę z narastającym w siłę złem, granica między krainą światła a światem ciemności zostaje przekroczona przez mroczną materię. Brutalne morderstwo zakonnicy w watykańskich ogrodach, seria okrutnych zabójstw młodych par, samobójstwa, którym pozornie brakuje uzasadnienia, kładą się cieniem na Rzymie. Sprawca tych przerażających czynów...

Kasia Sobańska | 2017-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Carrisi nie zwalnia tempa! Druga część nie gorsza od pierwszej. Mroczna akcja wciąga czytelnika w wir tajemnic i sekretów, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, a jednak wychodzą na jaw. Świetnie skonstruowany thriller z odpowiednią dozą napięcia, nie pozwalający się oderwać ani na chwilę, z inteligentnymi bohaterami wzbudzającymi emocje. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia cześć z Marcusem w roli głównej.
Jedno z pewnością mogę zarzucić autorowi...palpitacja serca murowana z każdym kończącym się rozdziałem;) Polecam.

Wioletta | 2017-06-10
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Żeby nie było, że jestem ślepo wpatrzona w danego autora. Ostatnio zawiódł mnie John Hart, teraz nie wywołał oklasków Donatto Carrisi. Po zdumiewająco innowacyjnej pierwszej części, druga jest w dużej mierze wtórna. Nie wnosi za wiele nowego, a temat dotykający ponownie dzieci zniechęca, odstrasza, razi postawioną tezą. Początek, swoją drogą nie mający związku z głównym wątkiem, dobrze, że został rozwiązany w końcówce, ale naprawdę tak miało być? Niczego nie wnosi, a tylko szkodzi. Do wszystkiego dochodzi przewidywalność. Liczyłam na dużo więcej.

iwona525 | 2017-09-06
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Genialny, klimatyczny thriller! Łowcą Cieni Carrisi udowadnia swój geniusz i lekkość pióra. Chylę czoła przed autorem którego pomysły wprowadzają czytelnika do labiryntu domysłów i ślepych uliczek...by na końcu zwalić z nóg!

Pistacia_Vera | 2017-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 października 2017

Drugi tom serii Marcus. dla mnie gorszy od pierwszego, zbyt chaotyczny, za dużo niepotrzebnych powtórzeń. poza tym liczyłam na to, że główny bohater zacznie sobie coś przypominać z przeszłości ale niestety autor zupełnie odpuścił ten ciekawy wątek. czekam więc z nadzieją na część trzecią.

emindflow | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

W „Trybunale dusz” Donato Carrisi ewidentnie wprowadził nową jakość do powieści kryminalnych. Spodziewałem się, że w „Łowcy cieni”, która jest kontynuacją cyklu, zrobi kolejny krok naprzód i znów mnie pozytywnie zaskoczy, dlatego nie ukrywam, że jestem rozczarowany.
Powieść sprawia wrażenie, jakby była pisana w pośpiechu, chyba na zasadzie odcinania kuponów od sukcesu poprzedniczki. Mało oryginalny pomysł fabuły w połączeniu z lukami logicznymi i mocno naciąganymi scenami spowodował, że wątek kryminalny zupełnie mnie nie wciągnął. Jak na mój gust za dużo tu chaosu, szarpanych akcji i różnego rodzaju przeskoków. Zdecydowanie ciekawsze były nawiązania historyczne i opisy rzymskich budowli.
Tym razem Carrisi zupełnie mnie nie przekonał.

Aleksandra | 2017-07-19
Przeczytana: 15 lipca 2017

Bardzo ciekawie napisany kryminał, którego akcja toczy się w Wiecznym Mieście. Polecam.

LiteraturaToKultura | 2017-04-21

„Kiedy będziesz się przyglądał miejscu zbrodni, nawet takiemu, na którym przelano niewinną krew, nie będziesz mógł zatrzymać się na pytaniach „kto” i „dlaczego”. Będziesz musiał wyobrazic sobie przeszłość sprawcy morderstwa, która doprowadziła go aż do tego miejsca, nie pomijając tego, kto go kocha, albo kochał wcześniej. Będziesz musiał przedstawić go sobie, jak się śmieje i płacze, kiedy jest szczęśliwy albo smutny. Ujrzeć go jako dziecko w ramionach matki. I jako dorosłego, kiedy robi zakupy i wsiada do autobusu, kiedy śpi i kiedy siedzi przy posiłku. I kiedy kocha. Ponieważ nie istnieje człowiek, nawet najbardziej straszliwy, który nie byłby zdolny doświadczyć tego uczucia.”

Pomyślałam, że powyższy cytat będzie dobrym wstępem do przedstawienia mojej opinii i jednocześnie dowodem na to, jak ciekawy może być drugi tom z serii o penitencjariuszu, agencie Paenitentiaria Apostolica, Marcusie. Jestem świeżo po lekturze pierwszego tomu pt., „Trybunał dusz”, więc moje emocje jeszcze...

Benia | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Książka jest fenomenalna, podobnie jak każda inna tego autora.

Fabuła, postacie, akcja, zagadki- można się tylko rozpływać.
Thriller dla wymagającego i inteligentnego czytelnika.
Nie mogę się doczekać kolejnej części.
Carrisi to najlepszy autor autor thrillerów psychologicznych na rynku.