The Best Polish CONCEPT ART Illustrators

Seria: The Best Polish Illustrators
Wydawnictwo: Fundacja SLOW
albumy
norimenai

Ekskluzywny i niepowtarzalny album. Na ponad 300 stronach prezentujemy 264 prace 35 najlepszych współczesnych polskich ilustratorów z kategorii CONCEPT ART. Znaleźliśmy też miejsce, aby szczegółowo opisać jeden z czołowych światowych projektów. Na przykładzie gry „Wiedźmin” pokazujemy jak wielką rolę odgrywa concept art w dzisiejszej rozrywce i sztuce. Przecież polscy artyści tworzą gry i filmy, które zyskują uznanie i odnoszą sukcesy na całym świecie.

Określenie CONCEPT ART (grafika / ilustracja koncepcyjna) stosuje się do tej ilustracji, której celem jest zaprezentowanie pomysłu. Wcześniej ilustratorzy koncepcyjni odnajdowali się głównie w projektowaniu (raczej wymyślaniu) maszyn, np. samochodów, pociągów, statków kosmicznych. Dziś jednak, grafika koncepcyjna znajduje zastosowanie przede wszystkim w filmie, grach komputerowych czy komiksie. Nie jest tu ważna technika, liczy się kreatywność. W efekcie powstają przedmioty, postacie, a nawet całe światy przeniesione z wyobraźni ilustratora na monitor, papier, płótno czy rzeźbę…

Album jest kontynuacją serii The Best Polish Illustrators, której pierwszą część poświęciliśmy ilustracji prasowej.

źródło opisu: www.shop.beslow.pl/tbpi2/

źródło okładki: www.shop.beslow.pl/tbpi2/