8320029724
zdrowie, medycyna

Książka obejmuje szeroki obszar wiedzy z zakresu nauk neurologicznych, zarówno w aspekcie klinicznym, laboratoryjnym, jak i patomorfologicznym. Podręcznik jest przeznaczony głównie dla przyszłych lekarzy neurologów, którzy zdobywają wiedze w nowym, jednostopniowym systemie specjalizacyjnym, a także dla wykształconych już lekarzy neurologów. W podręczniku omówiono jednostki chorobowe i zespoły objawowe układu nerwowego. Tekst jest bogato ilustrowany wynikami badań laboratoryjnych: radiologicznych, patomorfologicznych, elektrofizjologicznych, a także fotografiami obrazującymi objawy kliniczne. W książce znajdują się rozdziały poświęcone neurookulistyce, zaburzeniom otolaryngologicznym w neurologii, neuropsychiatrii i neuropsychologii, a także omawiające problemy intensywnej opieki medycznej w chorobach układu nerwowego i zaburzenia neurologiczne w obrażeniach wewnętrznych.

Chaoticreader | 2016-11-20