Choroby wewnętrzne t. 1-2

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320033683
zdrowie, medycyna

Jest to kolejne wydanie podstawowego podręcznika interny. Wyczerpująco omówiono w nim patofizjologię, diagnostykę i leczenie wszystkich najczęściej występujących chorób wewnętrznych, w tym chorób zawodowych i stanów ostrych zatruć, oraz diagnostykę różnicową najważniejszych objawów chorobowych. Wydanie to różni się istotnie od poprzednich treścią poszczególnych rozdziałów. Wiele z nich całkowicie zmieniono, szczególnie te, które dotyczą chorób naczyń wieńcowych i mięśnia sercowego, chorób układu krwiotwórczego, skaz krwotocznych, chorób alergicznych, chorób przewodu pokarmowego i układu moczowego. Zmieniono również podrozdziały dotyczące chorób wewnątrzwydzielniczych (cukrzyca) i przemiany materii (otyłość). Pozostałe rozdziały zostały unowocześnione zgodnie z ogromnym postępem wiedzy medycznej, jaki dokonał się w ostatnich latach. Podręcznik wzbogacono o zupełnie nowy rozdział, omawiający zasady medycyny opartej na faktach (evidence based medicine). Wartość dydaktyczną dzieła doceniają studenci medycyny, którzy od wielu lat uznają je za najlepszy podręcznik akademicki. Książka była również wielokrotnie nagradzana i wyróżniana.

Olanzapine | 2016-02-10

Czyta się przyjemnie i płynnie mimo bardzo szczegółowych opisów.

Agata_Małgorzata | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Medycyna