Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego

Elżbieta Walewska Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
PZWL Wydawnictwo Lekarskie
832003485X

Okładka książki Procedury pielęgniarskie w chirurgii Ewa Czaja, Monika Juszczyk, Marta Kowalewska, Lucyna Ścisło, Elżbieta Walewska
Procedury piel... Ewa Czaja, Monika J...
Okładka książki Procedury pielęgniarskie. Podręcznik dla studiów medycznych. Dodruk Maria Kózka, Anita Orzeł-Nowak, Lucyna Płaszewska-Żywko, Elżbieta Walewska, Katarzyna Wojnar-Gruszka
Procedury piel... Maria Kózka, Anita ...

Nie wnosi nic odkrywczego do tematu pielęgniarstwa chirurgicznego, tak naprawdę informacje w niej zawarte w znacznym stopniu pokrywają się z różnymi podręcznikami do podstaw pielęgniarstwa, a przedstawione problemy pielęgnacyjne niekiedy oczekują od pielęgniarki cudotwórstwa.

Jeden z niewielu podręczników, których lektura sprawiła mi przyjemność.

Każdy poruszany temat poprzedzony został wstępem teoretycznym, który ułatwia zrozumienie dlaczego dany problem pielęgnacyjny może wystąpić, jak mu zapobiegać oraz zaradzić. Na koniec każdego zagadnienia znajdują się pytania utrwalające lub opis przypadku, do którego sami musimy wymyślić proces pielęgnowania.

Dla studentów pielęgniarstwa przygotowujących się do egzamin z chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego polecam duet Fibak + Walewska - uzupełniają się znakomicie ;)

Jeden z niewielu podręczników, których lektura sprawiła mi przyjemność.

Przystępna, w tym akurat wydaniu brakuje kilku zagadnień, które są już w kolejnych wydaniach

• Przeczytane w 2014
  • Studia
  • Przeczytane w 2015
  • Polskie
  • Studia

Dodaj cytat z książki Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego