Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
832003485X
zdrowie, medycyna

Autorzy przedstawiają metody opieki nad pacjentem leczonym chirurgicznie, niezbędne w codziennej pracy zawodowej. Podręcznik ma przejrzysty, logiczny układ rozdziałów, w których wyodrębniono słowa kluczowe, ułatwiające korzystanie z jego treści. Kolejno omówiono jednostki chorobowe, diagnostykę, metody operacyjnego leczenia, możliwości powikłań oraz działania pielęgnacyjne, które należy podjąć bezpośrednio po zabiegu i w czasie rekonwalescencji. Odbiorcy: studenci wydziałów pielęgniarstwa, pielęgniarki

Kaja93 | 2014-01-25
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Jeden z niewielu podręczników, których lektura sprawiła mi przyjemność.

Każdy poruszany temat poprzedzony został wstępem teoretycznym, który ułatwia zrozumienie dlaczego dany problem pielęgnacyjny może wystąpić, jak mu zapobiegać oraz zaradzić. Na koniec każdego zagadnienia znajdują się pytania utrwalające lub opis przypadku, do którego sami musimy wymyślić proces pielęgnowania.

Dla studentów pielęgniarstwa przygotowujących się do egzamin z chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego polecam duet Fibak + Walewska - uzupełniają się znakomicie ;)

Zimnepiwo | 2016-06-17
Ania Nowak | 2016-01-19