Podstawowe procedury laboratoryjne w bakteriologii klinicznej -

Tłumaczenie: Anna Przondo-Mordarska
Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031338
zdrowie, medycyna

Podstawowym celem diagnostyki mikrobiologicznej jest identyfikacja czynnika etiologicznego zakażenia. Prawidłowe wykonanie badania mikrobiologicznego wymaga postępowania według szczegółowo określonych procedur, które obejmują: pobranie i transport próbek, metodę przeprowadzenia badania w pracowni, sposób opracowania, wydania i interpretacji wyniku. Autorzy książki podsumowują aktualne wytyczne w zakresie wymienionych czynności. Omawiają nabór materiału w określonych zakażeniach, sposoby pobierania próbek, identyfikacji drobnoustrojów oraz oznaczania lekooporności. Jest ona adresowana do studentów kierunku analityka medyczna wydziału lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Może być również bardzo przydatna w praktyce laboratoryjnej jako pomoc w tworzeniu własnych procedur oraz być cennym źródłem nauki rzetelnych metod diagnostycznych, jednocześnie prostych i tanich.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/