Najpiękniejsza córka Boga

Dreams
2017-01-01
2017-01-01
Marta Dąbrowska
kobieta córka Bóg poradnik wiara religia

Dla ludzi mocno wierzących. Inni mogą się czuć"niekomfortowo". Bełkot jak w jakieś sekcie. Naprawdę:)

Ocena z przymrużeniem oka.

Ocena z przymrużeniem oka.

Książka autorstwa Tashy K. Douglas pt. „Najpiękniejsza córka Boga” jest przede wszystkim przewodnikiem po odkrywaniu tożsamości dziecka Bożego. Dedykowana głównie młodszym nastolatkom.
Podczas lektury czytelniczka poznaje siedem aspektów bycia córką tak wyjątkowego Rodzica:
• Rozpoznanie twarzy Ojca
• Nawiązanie relacji z Jego Synem
• Proszenie Jego obecność
• Przyjmowane Jego dzieci
• Opieranie się wrogowi Ojca
• Bycie Jego obrazem
• Działanie w Jego imieniu

Dużym atutem tej pozycji niewątpliwe jest układ rozdziałów Każdy z nich zaczyna się historią z życia trzynastoletniej Brianny, z którą niejedna nastolatka może się utożsamiać. Następnie autorka przechodzi do omówienia tematu opatrzonego w liczne cytat z Pisma Świętego. Każdy rozdział podzielony jest na mniejsze krótkie, przejrzyste podrozdziały oraz zakończony inspiracją do pracy nad sobą i propozycją modlitwy.
Mimo iż jest to propozycja głównie dla nastolatek, to również katecheci i rekolekcjoniści znajdą w niej wsparcie metodyczne. Może ona też pomóc uzmysłowić ojcom, jak ważną rolę pełnią w życiu swoich córek.

• Rozpoznanie twarzy Ojca
• Nawiązanie relacji z Jego Synem