Farmakodynamika Podręcznik dla studentów farmacji

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031680
zdrowie, medycyna

Książka poza wiadomościami ogólnymi, m.in. z farmakologii, farmakokinetyki, farmakogenetyki, chronofarmakologii, zawiera szczegółowe opracowanie farmakodynamiki leków w powiązaniu z opisem patogenezy procesów chorobowych, np. farmakodynamika leków nowotworowych, immunotropowych, działających na układ krwiotwórczy, oddechowy, kostny itp. Autorzy podają informacje o działaniu leków na podstawie patogenezy procesów chorobowych i zwięźle opisują właściwości farmakologiczne leków w poszczególnych grupach terapeutycznych.Odbiorcy: studenci farmacji Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Jantarka | 2016-10-02
książek: 1913