Choroby gruczołu sutkowego Menopauza Hormonalna terapia zastępcza

Wydawnictwo: Borgis
zdrowie, medycyna

W oparciu o obszerną bibliografię oraz własne doświadczenie autor omawia patologię gruczołu sutkowego począwszy od zmian czynnościowych i zapalnych poprzez stany przedrakowe i guzy nowotworowe. Osobne rozdziały zostały poświęcone m.in. badaniom genetycznym oraz markerom w onkogenezie gruczołu piersiowego, roli tlenku azotu w organizmie oraz receptorów estrogenowych w układzie rozrodczym. Autor opisuje również rodzaje terapii w poszczególnych zmianach chorobowych, uwzględniając szczegółowo nowe możliwości w leczeniu raka sutka. Okładka: twarda; Rok wydania: 2003;

bachu | 2012-03-01