Zaburzenia czynności rozkurczowej serca Patofizjologia, diagnostyka, leczenie

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320027152
zdrowie, medycyna

W książce w ciekawy i wszechstronny sposób omówiono fizjologię, patofizjologię, objawy kliniczne i leczenie zaburzeń rozkurczowego napełniania serca występujących w przebiegu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, kardiomiopatii i u osób w wieku podeszłym. Zaburzenia te przedstawiono w powiązaniu z funkcją skurczową, konsekwentnie traktując serce jako całość strukturalną i czynnościową. Dzięki tej publikacji Czytelnik może pogłębić swą wiedzę o współdziałaniu poszczególnych struktur serca i naczyń, o mechanizmach regulujących pracę mięśnia sercowego i o wielu wpływających na nią złożonych, wzajemnie powiązanych procesach, układach i czynnikach. Okładka: twarda; Rok wydania: 2002;

Martin | 2013-06-02
Na półkach