Choroby metaboliczne kości

Wydawnictwo: Borgis
zdrowie, medycyna

Autorzy poszczególnych rozdziałów poruszają m.in. tematy przebudowy kości i złamań, metabolizmu tkanki kostnej, wydolności mechanicznej szkieletu, roli żywienia i wpływu chorób przewodu pokarmowego na kości, osteoporozy u mężczyzn, osteomalacji, szpiczaka, nadczynności tarczycy oraz pierwotnej i wtórnej nadczynności przytarczyc, osteodystrofii nerkowej, choroby Pageta, choroby nowotworowej kości.Książka przeznaczona jest dla specjalistów zajmujących się osteoporozą i chorobami metabolicznymi kości, ortopedów, reumatologów, endokrynologów, nefrologów, gastrologów, geriatrów.