Joga energia równowaga siła

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
zdrowie, medycyna

Ten podręcznik nauczy Cię, jak zwiększać siłę, elastyczność i koordynację ruchów ciała, jak zrównoważyć energię czakramów i osiągnąć stan głębokiej relaksacji, odprężenia i wewnętrznego spokoju, jak oczyścić ciało i umysł z negatywnych energii. Technika medytacji, ćwiczenia oddechowe oraz pozycje jogi pomogą Ci dokonać transformacji ciała, umysłu i ducha oraz osiągnąć fizyczną i emocjonalną równowagę. Okładka: miękka; Rok wydania: 2003;

8_oclock | 2015-11-07

Książka (J'apprends le yoga) jest moim zdaniem bardzo wartościowym podręcznikiem dla początkującego. I to jest niestety wszystko, co mam dobrego do powiedzenia na temat polskiego wydania z 2003 roku pod zmienionym tytułem.

Jako podręcznik powinna być wydana klarownie i przejrzyście, tymczasem nudna i toporna czcionka nie pozwala mi się ani skupić ani na istotnym fragmencie tekstu, ani takowy odnaleźć. Wszystko się ze sobą zlewa. Podręcznik jest podzielony na rozdziały, które nie zaczynają się od nowej strony/kartki (czyżby wydawnictwo oszczędzało papier?) Rozdziały z kolei dzielą się na podrozdziały, których tytuły niewiele różnią się czcionką od tytułów rozdziałów. W tekście oszczędnie poupychane są niewielkie zdjęcia (znowu zabrakło papieru?), same w sobie bardzo istotne, bo są na nich uwidocznione kierunki ruchu, błędy itp. Efekt jest zniechęcający.

Ze wstępu zniknęły wszystkie przypisy, a było ich osiem. I nie "wielcy klasycy" tylko "wielkie klasyki", które...

Ewa | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016