Gdy wicehrabia się zakocha

Okładka książki Gdy wicehrabia się zakocha Sabrina Jeffries
Okładka książki Gdy wicehrabia się zakocha
Sabrina Jeffries Wydawnictwo: BIS Cykl: Książęcy detektywi (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Książęcy detektywi (tom 4)
If the Viscount Falls
BIS
2017-04-07
2017-04-07
Anna Pajek

Z przyjemnością czytałam tą serię i historie rodziny z motywami kryminalno - sensacyjnymi i wszystkie mi się podobały. W każdej pokazana była postać z rodziny charakter, rozterki, czy choćby podchodzenie do uczuć.
Dlatego przykro mi, że nie mogę tego powiedzieć o ostatniej książce z tego cyklu. Były momenty, że bardzo mi się dłużyło i bardzo fajnie, że w którymś momencie pojawiła się cała rodzinka i akcja trochę ruszyła.
Sabrina Jeffries nadal pozostaje jedną z moich ulubionych autorek, a po przeczytaniu jej dwóch cykli, jedna nieco gorsza pozycja, to przecież nie jest źle. Nadal jej nie zostawiam i biorę serię "Diablęta z Hallstead Hall".

Dominick Manton po śmierci nieodpowiedzialnego ojca i pomocy przyrodniemu rodzeństwu, stracił wszystko. Starszy brat nowy wicehrabia skutecznie odciął go od rodzinnych pieniędzy, przez co chłopak nie mógł kontynuować studiów prawniczych. Dom zaaranżował także schadzkę z kuzynką swojej narzeczone, żeby ta go porzuciła. Po trzynastu latach jest właścicielem dobrze prosperującej firmy detektywistycznej a jego przyrodnie rodzeństwo jest już w szczęśliwych związkach małżeńskich. Wtedy umiera George, starszy i znienawidzony brat, zostawiając Domowi zrujnowane włości. W życiu Mantona znowu pojawia się Jane, prosząc go o pomoc w odnalezieniu jej kuzynki, która jest wdową po zmarłym wicehrabim. Dominick nie wie, że Jane od lat zna prawdę i wie że schadzka była upozorowana a on porzucił ją by nie żyła w biedzie. Oboje muszą zmierzyć się z demonami przeszłości, serią nieporozumień i wcale nie wygasłą namiętnością.

No i niestety tak jak się spodziewałam, najsłabsza część serii. Nuda, nuda i nudą poganiało, gdyby nie pojawienie się rodzinki bohatera oraz moja czysta ciekawość, to bym to w kont rzuciła. Nawet sceny "łóżkowe" mnie nie przekonały. Niestety liczyłam na coś lepszego, chodz jest to nadal jedna z moich ulubiony autorek, ale wy się nie sugerujcie moja opinia i sprawdźcie sami. Pozdrawiam

Dom stracił prawo do majątku. Brat wyrzucił go z domu, wstrzymał pensję i uniemożliwił kontynuowanie studiów prawniczych.
Narzeczoną, Jane, odtrącił sam aranżując schadzkę z jej kuzynką.
Chciał by uniknęła życia u boku biedaka.
Po trzynastu latach gdy detektywistyczna firma Doma prosperuje znakomicie, brat umiera, a on staje się ponownie jedynym dziedzicem. Musi tylko odratowac posiadłość zniszczoną przez utracjusza.
Gdy do jego drzwi puka Jane, Dom wie, ze musi stawić czoła przeszłości i obsesji na jej punkcie. Razem szukają wdowy po bracie, która może być w ciąży, co oznacza ponowną utratę rodzinnych włości.
Do akcji wkraczają bohaterowie z poprzednich części, są ciekawe fakty z przeszłości i pokonywanie własnych demonów.
Niska ocena za to, że w kulminacyjnym momencie poszukiwania nastepowały igraszki (bez sensu) i za postawę Doma. Gdyby nie dominująca Jane, mężczyzna nadal usychałby z miłości, z powodu nic nie robienia.

Narzeczoną, Jane, odtrącił sam aranżując schadzkę z jej kuzynką.
Chciał by uniknęła życia u boku biedaka.

Uwieńczenie cyklu :)

Ciut lepsza niż poprzednia książka z serii

Ciut lepsza niż poprzednia książka z serii

Świetna książka...

Świetna książka...

Przyjemna książka, w sam raz na zimowy wieczór.

Przyjemna książka, w sam raz na zimowy wieczór.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Gdy wicehrabia się zakocha