Endokrynologiczne i immunologiczne problemy w pediatrii

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320029562
zdrowie, medycyna

Autorzy publikacji przedstawiają wiedzę z zakresu endokrynologii i immunologii dziecięcej. Omawiają patomechanizm, występowanie, objawy kliniczne, diagnostykę i terapię zaburzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz zaburzenia gospodarki mineralnej. Szeroko opisano stany naglące w endokrynologii, wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej. Książkę uzupełniono charakterystyką testów diagnostycznych stosowanych w różnych chorobach endokrynologicznych oraz interpretacją otrzymanych wyników. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do pediatrów oraz lekarzy rodzinnych i pierwszego kontaktu.