Chirurgia dziecięca. Poradnik dla lekarzy pierwszego kontakt

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320026326
zdrowie, medycyna

W książce uwzględniono najczęściej występujące u dzieci jednostki chorobowe wymagające leczenia chirurgicznego. Poradnik umożliwia rozpoznanie takiego schorzenia i udzielenie pierwszej pomocy oraz skierowanie chorego dziecka na właściwe badania uzupełniające. Ponadto zawiera ogólne informacje o leczeniu chirurgicznym poszczególnych chorób oraz zagrożeniach i korzyściach wynikających z takiego leczenia.

galopilou | 2013-07-31
Przeczytana: 2006 rok