przygodowa
Szprota

Snująca opowieść o losach dwóch Polaków w dalekiej Argentynie. Izydor Zaczykiewicz czerpał z własnych przeżyć, kiedy to w trudnych latach międzywojennych imał się wielu zawodów wespół z ogromną rzeszą polskiej emigracji zarobkowej za Oceanem. Dożynki yerba mate-to nie tylko pełne dramatyzmu przygody dwóch przyjaciół na drugiej półkuli, ale także ich droga powrotna do kraju, dokąd wyruszają na wieść o wybuchu wojny. Początkowo biorą udział w konwojach i słynnej ,,walce o Atlanyk", w ciągłym zagrożeniu ze strony hitlerowskich U-bootów, wreszcie przez Murmańsk i Moskwę docierają -już po wyzwoleniu0do rodzinnej wsi. Dodatkową atrakcją dla Czytelnika będą niewątpliwie barwne opisy latynoamerykańskiego folkloru i egzotycznych obyczajów.

źródło opisu: okładka książki

Szprota | 2017-04-10