9788320034189
zdrowie, medycyna

Autorzy omówili w tej publikacji badania diagnostyczne, stosowane leki oraz standardy terapeutyczne wykorzystywane w opiece ambulatoryjnej przedi poszpitalnej w chorobach krwi i układu krwionośnego.Dużym atutem książki jest jej zwięzłość i skoncentrowanie się na rozwiązywaniu problemów hematologicznych, z którymi spotykają się w swej codziennej praktyce lekarze niebędący hematologami.Publikacja powinna zainteresować nie tylko lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej, ale także lekarzy medycyny pracy i internistów.Spis treści:-Wykaz skrótów i symboli-Tabela jednostek stosowanych w hematologii-Rola lekarza rodzinnego w leczeniu chorób krwi -Specyfika pacjenta z chorobą krwi -Postępowanie diagnostyczne we wstępnych kontaktach z chorym -Postępowanie w przypadku zaburzeń liczby krwinek i dysproteinemii -Postępowanie w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi -Postępowanie w przypadku zakrzepicy -Leczenie przeciwzakrzepowe -Postępowanie z metabolicznymi chorobami krwi -Postępowanie z wcześniej rozpoznanymi chorobami krwi -Skorowidz