Dwa listy

Tłumaczenie: Mateusz Harasimowicz
Wydawnictwo: Akapit
Du darfst nicht von mir gehen
romans
polmon

Ryszard pisze do swego przyjaciela w Ameryce długi list, w którym informuje go o niepowtarzalnej dla niego okazji. Właśnie zmarł właściciel jednego z największych i najważniejszych wydawnictw niemieckich. Wszystko odziedziczyła po nim jego córka - nieśmiała, niezbyt ładna, ale uległa dziewczyna. Przed Lutzem, młodym i zdolnym dziennikarzem, otwiera się wielka kariera, jeśli poślubi Malwinę, obecnie właścicielkę wydawnictwa. Przyjeżdża więc do Niemiec, poznaje dziewczynę i szalenie się w sobie zakochują. Biorą ślub. Są bardzo szczęśliwi. Ale pewnego dnia Malwina odkrywa stary list Ryszarda do przyjaciela. Zrozpaczona pakuje się i wyjeżdża. Lutz postanawia odzyskać ukochaną żonę.

źródło opisu: Akapit

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl

wrzos118 | 2017-06-04

List jest powodem rozstania bohaterów. Na szczęście istnieje jeszcze jeden list, który wyjaśnia nieporozumienia i łączy zakochanych.

mariszach | 2017-07-03
Przeczytana: 2015 rok