Zgłosuj na książki roku 2017

Zaawansowana rachunkowość finansowa z elementami etyki zawodowej i technologii IT

Wydawnictwo: SKWP
rachunkowość, finanse, ekonomia
biznes, finanse
radek87pl

W publikacji autorzy wskazali na główne problemy i przedstawili próbę ich rozwiązania, związane z organizacją i polityką rachunkowości, prowadzeniem ksiąg rachunkowych, a w szczególności metodami i zasadami wyceny wybranych składników aktywów i pasywów. Zagadnienia ujęte w podręczniku przedstawiają w wielu przypadkach, nie tylko rozwiązania „bilansowe” zgodne z przepisami ustawy o rachunkowości, postanowieniami krajowych standardów rachunkowości, ale również ujęcie tzw. „podatkowe” czyli z punktu widzenia ustaw o podatku dochodowym i ich wpływ na podstawę opodatkowania, a więc przychody i koszty ich uzyskania. Niektóre omówione w podręczniku zagadnienia wskazują także na rozwiązania zgodne z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości i Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej.

Treść podręcznika jest bogato ilustrowana przykładami liczbowymi przedstawiającymi sposób rozwiązywania złożonych problemów rachunkowości.

W wielu przykładach przedstawiono także rozbieżności pomiędzy ujęciem poszczególnych zagadnień w rachunkowości finansowej a ujęciem w ewidencji podatkowej.

Książka polecana na III stopień certyfikacji zawodu księgowego.

źródło opisu: SKWP, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie